KORONAVÍRUS: NAKUPUJTE CEZ E-SHOP BEZ OBMEDZENIA ! Podrobnejšie informácie tu.

4 dôvody, prečo je med magickou ingredienciou, ktorú doma v zime musíme mať

Med je priam magickou potravinou počas celého roka, no mať ho doma v zime je priam nevyhnutnosťou. Viete prečo? Máme pre vás hneď viacero dôvodov. Pomôže vám totiž nielen v chrípkovom období, ale postará sa aj o vašu krásu. 

#1 Prvá pomoc pri bolesti hrdla

Bolesti hrdla sú v jesennom a zimnom období úplne bežné. Nechcete hneď siahnuť po liekoch a radšej by ste vyskúšali niečo prírodné? Stavte na med – na boľavé hrdlo je hotovým balzamom, ktorý vám pomôže prekvapivo rýchlo. Môžu za to jeho úžasné protizápalové účinky.

#2 Vynikajúca podpora imunity

Ak chcete bolesti hrdla či chrípke predísť, med je aj skvelou prevenciou. Zimné obdobie je totiž pre naše zdravie hrozbou – studený vzduch, ktorý vdychujeme, je nebezpečenstvom pre naše dýchacie cesty. Podporte preto svoju imunitu tým, že si denne dáte 2 lyžičky medu. Je len na vás, či si na nich pochutíte samostatne, alebo si ich pridáte do pohára teplej vody (avšak pozor, nie vriacej či príliš horúcej) s citrónom. 

#3 Pomoc pri popáleninách 

Ani sa nenazdáme a o pár dní je tu obdobie, kedy sa domovy rozvoňajú čerstvo napečenými dobrotami, ktoré si budeme pripravovať na vianočný stôl. Nehoda sa ale občas stane a tak sa môže prihodiť, že sa pri pečení popálite. Aj v takomto prípade je skvelé mať doma med – zmierni bolesť, má antibiotické vlastnosti a pokožke pomôže regenerovať sa. 

#4 Podporí vašu krásu

A v neposlednom rade, med je aj skvelým pomocníkom v starostlivosti o zimou namáhané vlasy a mrazom skúšanú pokožku. Neraz investujeme nemalé finančné prostriedky na drahé vlasové či pleťové masky, a ich efekt často nie je až tak ohurujúci. Vyskúšali ste si už ale doma vyrobiť masku z medu? Vyjde vás to oveľa lacnejšie a výsledky vás veľmi príjemne prekvapia. Okrem vašich vlasov a pleti sa navyše skvele postará aj o popraskané pery. 

Pestrú ponuku medov – slovenských, ale napríklad aj gréckych či manuka medy – nájdete v našom eshope -> NAKUPOVAŤ.