KORONAVÍRUS: NAKUPUJTE CEZ E-SHOP BEZ OBMEDZENIA ! Podrobnejšie informácie tu.

med

Ako si na Vianoce vybrať dobrý med? Pri kúpe si všímajte tieto veci

Med v našej kultúre patrí už neodmysliteľne k Vianociam a nesmie chýbať na žiadnom vianočnom stole. Pridávame ho do našich obľúbených medovníčkov a oplátky by bez neho jednoducho neboli to “pravé orechové”. Priekupníci s medom ale nespia ani na Vianoce a preto by ste si mali dať pozor hneď na viacero vecí.

Pri kúpe medu by ste si mali dať pozor nielen v supermarketoch, ale napríklad aj v rôznych facebookových skupinách, kde priekupnící predávajú med prezentovaný ako “domáci”. Veľakrát pritom ide o lacný “med”, resp. jeho napodobeninu, kúpenú v supermarkete. 

Zamerajte sa na kvalitu

Na trhu je už mnoho špekulantov, ktorí rôzne nekvalitné zmesi označujú za “poctivý med” a predávajú ich či už za zníženú, alebo dokonca za normálnu cenu. Takýto med ale, na rozdiel od toho pravého, nemá prakticky žiadne zdravotné účinky. Zamerajte sa preto na kvalitu medu.

Nenechajte sa zlákať nízkou cenou

Kúpiť si veľké balenie medu za pár eur s pocitom, ako dobre sme práve ušetrili, je vždy veľmi lákavé. Musíme ale vziať do úvahy, že kvalitný med jednoducho nemôže byť lacný a nízka cena zvyčajne znamená, že med je buď veľmi nekvalitný, alebo doslova “pančovaný” a okolo skutočného medu ani len neprešiel. Nakupujte preto produkty, pri ktorých máte garanciu kvality či možnosť dohľadania ich pôvodu.

Čítajte etikety

V neposlednom rade, ak med disponuje etiketou, určite si ju preštudujte. Ak napríklad na etikete nájdete, že ide o “zmes medov z krajín EÚ” či mimo EÚ, určite sa mu radšej vyhnite. Taktiež sa vyhýbajte medom, kde sa na etikete dočítate, že obsahujú ovocný cukor, kukuričný sirup, glukózovo-fruktózový sirup a podobne. 

Ak chcete okúsiť kvalitu naozaj poctivých medov, budeme radi, ak vyskúšate medovicový, agátový či lipový med z našej ponuky.

Náš med a ostatné produkty na podporu imunity či pre dokonalé raňajky vyrábame podľa najprísnejších štandardov a s cieľom vytvoriť produkty tej najvyššej kvality. Radi sa staneme vaším včelárstvom, ktoré vám bude pravidelne prinášať produkty, na ktorých kvalitu i chuť sa môžete spoľahnúť. 

Viac o tom, kde a ako pracujeme, sa môžete dočítať TU.