KORONAVÍRUS: NAKUPUJTE CEZ E-SHOP BEZ OBMEDZENIA ! Podrobnejšie informácie tu.

Arašidové maslo s medom.

Ak ste sa niekedy pozerali na ingrediencie v pohári arašidového masla, možno sa čudujete. Prečo niektoré značky arašidového masla obsahujú viac ako len arašidy? Prečo niektorí pridávajú soľ, cukor a olej?

Viete čo obsahuje vaše obľúbené arašidové maslo?

Zložky sú uvedené na etiketách potravín v zostupnom poradí podľa hmotnosti. Pozrite sa na akúkoľvek etiketu arašidového masla bez ohľadu na značku a všimnite si, že prvou prísadou sú arašidy. Je to preto, že arašidové maslo musí obsahovať najmenej 90% arašidov, zatiaľ čo všetky ostatné zložky v arašidovom masle sa musia rovnať menej ako 10% hmotnosti. V arašidovom masle nie sú povolené umelé arómy, umelé sladidlá, farbivá a chemické konzervačné látky. 

MOJMEDIK arašidové maslo s medom obsahuje 97% arašidov, ktoré melieme bez hnedej šupky a 3% medu. 

Medzi ďalšie prísady v niektorých arašidových maslách môžu patriť koreniny, zvyčajne iba soľ a cukor, ktoré zvyšujú chuť. Arašidové maslo neobsahuje olej, soľ ani pridaný cukor. Je to z toho dôvodu, aby sme priniesli produkt, ktorý je 100% prírodný, z kvalitných a overených surovín.

V arašidových maslách nájdete niekoľko rôznych druhov oleja. Olej z palmových plodov, ktorý sa pridáva do veľkej časti arašidových masiel, nie je hydrogenovaný, neobsahuje trans mastné kyseliny a približne polovica tuku v palmovom oleji pochádza z nasýteného tuku.

Potom v niektorých arašidových maslách nájdete slnečnicový olej, repkový olej, kokosový olej a dokonca nájdete aj kombináciu niekoľkých druhov olejov v jednom arašidovom masle. Otázka potom znie: konzumujete skutočne arašidové maslo, alebo len marketingový výrobok s kúskami arašidov? 

MOJMEDIK  arašidové maslo je lacným zdrojom rastlinných bielkovín a poskytuje až 8 gramov bielkovín v dvoch polievkových lyžiciach. Arašidové maslo je tiež vynikajúcim zdrojom vitamínov, minerálov a rastlinných zlúčenín, ktoré sú dôležité pre dobré zdravie. Konzumáciou MOJMEDIK arašidového masla s medom sa budete cítiť dobre pri akejkoľvek športovej, rekreačnej, pracovnej alebo oddychovej činnosti. A bez ohľadu na to, čo uprednostňujete, v regáli s arašidovými maslami existuje veľa možností a je len na vás, ktorú možnosť stravovania využijete.