KORONAVÍRUS: NAKUPUJTE CEZ E-SHOP BEZ OBMEDZENIA ! Podrobnejšie informácie tu.

Toto je 5 dôvodov, pre ktoré by ste si mali každý deň dopriať lyžičku arašidového masla

Ako často si doprajete túto pochúťku? Ak si ňou spestríte jedálniček hoci aj každý deň, máme pre vás dobrú správu – vôbec nemusíte mať výčitky svedomia, práve naopak. Ide totiž o pochúťku, ktorá vášmu zdraviu prospieva (samozrejme pri konzumácii s mierou). Vedeli ste, že arašidové maslo má na naše zdravie množstvo benefitov?

Tu sú tie najdôležitejšie z nich. 

#1 Arašidové maslo vám pomôže pri chudnutí

Ak sa snažíte zbaviť nejakých kilogramov, arašidové maslo pre vás môže byť skvelou voľbou. Už jedna lyžička môže utíšiť vašu chuť na sladké a navyše, arašidy navodzujú pocit sýtosti. Zaženiete tak chuť na nejakú nezdravú sladkosť a navyše si dáte potravinu plnú bielkovín, zdravých tukov a vlákniny. 

#2 Prospieva srdcu

Arašidové maslo obsahuje aj látky ako horčík či niacín, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie srdca a pre jeho zdravie. Pozitívny vplyv vzhľadom na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení dokázalo už viacero štúdií. 

#3 Reguluje hladinu cukru v krvi

Ak si vyberiete naozaj kvalitné arašidové maslo, nebude presýtené cukrom – napríklad naše arašidové maslá sú sladené výhradne naším lahodným medom. Takéto arašidové maslo dokáže zlepšiť citlivosť na inzulín, a teda pôsobiť preventívne pri znížení rizika vzniku cukrovky 2. typu.  

#4 Je bohaté na antioxidanty

Vedeli ste, že arašidy sú bohatým zdrojom antioxidantov? Skvelou správou je, že napríklad aj naše arašidové maslá vyrábame z pražených arašidov. Prekvapujúcim faktom ale je, že práve tento proces zvyšuje podiel antioxidantov v arašidoch až o takmer 25 %. 

Arašidové maslo čokoládové s proteínom

 

#5 Pomáha s budovaním svalov

Tento bod poteší predovšetkým ľudí, ktorí sa snažia nabrať svalovú hmotu. Arašidové maslo je totiž skvelým zdrojom energie a bielkovín, ktoré vám v tomto procese pomôžu. Tak ako pri všetkých bodoch, aj tu ale platí, že konzumovať ho treba s mierou. Jedna lyžička denne je ale určite vynikajúcou voľbou.

Ako si vybrať kvalitné arašidové maslo?

Dôležité je, aby ste si pri jeho kúpe pozreli nielen jeho zloženie, ale aj spôsob výroby. Vo všeobecnosti platí, že čím menej prísad nájdete v zložení, tým lepšie. Dajte si pozor aj na obsah cukru – množstvo variant dostupných na trhu je veľmi presladených, a tie nemajú so zdraviu prospešným arašidovým maslom nič spoločné. Tak ako vždy, aj v tomto prípade platí, že ak chceme pre naše zdravie to najlepšie, musíme sa naozaj zamerať na kvalitu.

Naše arašidové maslá nájdete TU.

Arašidové maslo čokoládové