Využitie medu v domácnosti: Vyťažte z neho maximum.

Dopriať si nejakú medovú pochúťku alebo hoci len med samotný je síce skvelé, určite ste ale vedeli, že med má okrem priamej konzumácie aj množstvo ďalších využití. Rozhodli sme sa vám ich preto spísať na jedno miesto, aby ste sa k nim mohli kedykoľvek vrátiť. 

Ako teda môžete lahodný med využiť vo vašej domácnosti?

#1 Dokonale hydratuje vašu pleť. Ak jej chcete dopriať vitamínovú bombu, opláchnite si tvár vlažnou vodou a následne do nej jemne vmasírujte krúživými pohybmi med. Opláchnite ho vlažnou vodou a sledujte, ako bude vaša pleť krásne vyživená, lesklá a vypnutá.

#2 Objavila sa vám neželaná vyrážka a chcete sa jej čím skôr zbaviť? Aj v tomto prípade vám pomôže med. Naneste ho na postihnuté miesto, ideálne na noc a nechajte pôsobiť.

#3 Med vám ale poslúži nielen pri ošetrení pleti, ale aj na ošetrenie vašich vlasov. Trápia vás rozštiepené končeky? Naneste si na ne med a nechajte ho pôsobiť 10 minút. Potom opláchnite studenou vodou. Výsledkom budete veľmi príjemne prekvapení. 

#4 Pobolieva vás hrdlo a nemáte doma žiaden liek, ktorý by vám narýchlo pomohol? Siahnite po mede. Postačí, ak si z neho doprajete jednu polievkovú lyžicu – na vaše hrdlo zapôsobí ako balzam. Rovnako dobre ale med pôsobí aj v teplej vode v kombinácii s citrónom.

#5 Med vám pomôže aj v prípade, ak máte problémy s trávením. Ak vás trápi podráždený žalúdok, pokojne si denne doprajte aj 3 lyžičky medu rozdelené na 3 dávky – ráno, na obed a večer.

#6 Prehnali ste to s alkoholom? Med je skutočne všeliekom na všetko. Obsahuje totiž ľahko vstrebateľné jednoduché cukry, ktoré vám pomôžu rýchle poraziť opicu. Cukry z medu totiž poputujú priamo do vašej krvi, takže ich spracovanie je veľmi rýchle a efektívne. 

Med so zazvorom

 

 

#7 Práve kvôli cukrom je ale med vynikajúcou voľbou aj vtedy, ak pravidelne cvičíte. Keď vám klasické “predtréningovky” nerobia dobre, vyskúšajte med a budete veľmi príjemne prekvapení. Zmes glukózy a fruktózy vám dodá dávku energie, ktorú potrebujete. 

#8 Zažívate práve priveľa stresu a prijali by ste nejakú radu na dokonalý relax? Vyskúšajte horúci kúpeľ s medom a niekoľkými kvapkami levanduľového esenciálneho oleja. Dokonale si tým zregenerujete nielen vaše telo, ale aj vašu myseľ. 

#9 Popálili ste sa? Natrite si postihnuté miesto kvalitným medom. Bolesť bude už po niekoľkých minútach oveľa znesiteľnejšia a navyše dostane vaša poškodená pokožka potrebné živiny. 

#10 Zrejme ste už počuli o tom, že med vám pomôže aj v prípade, ak vás trápia problémy s nespavosťou. Je to skutočne tak, pomáha totiž telu absorbovať tryptofán, ktorý je zodpovedný za to, že sa cítime ospalo. 

Iba slovenský med

Produkty sú ochotené pravým slovenským medom

Podpora lokálnej výroby

Produkty sú výrobané len u slovenských výrobcov

Bez pridaných konzervantov

Naše produkty sú bez umelých farbív a konzervantov

Rýchla expedícia objednávok

Vaše objednávky sú expedovaný do 2 pracovných dní

Odoberajte naše novinky

Okrem produktov, pre vás rovnako pilne pripravujeme aj nový obsah.

    Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov.