KORONAVÍRUS: NAKUPUJTE CEZ E-SHOP BEZ OBMEDZENIA ! Podrobnejšie informácie tu.

Počuli ste už o tomto type medu? Je jediný svojho druhu na svete

 

O unikátnych vlastnostiach a liečivých účinkoch medu sa vie už od nepamäti. Hotovým prírodným zázrakom je každý jeden typ, no viete, ktorý je zo všetkých najliečivejší?

Jedným z jeho najliečivejších druhov je manuka med. Jedinečný je tým, že vo vysokých množstvách obsahuje zložku metylglyoxal (MGO). Žiaden iný med túto látku neobsahuje.

Manuka med ako prírodný liek

Manuka med sa rozlišuje označením MGO. Ak má napríklad med označenie MGO 250+, znamená to, že obsahuje minimálne 250 mg/kg metylglyoxalu (MGO). Túto látku nenájdete v tak vysokej koncentrácii v žiadnej inej potravine na svete.

Ide o 100 % prírodný med, ktorý pochádza z lona panenskej prírody Nového Zélandu. Pýtate sa, prečo je manuka med taký vzácny? Pretože zbierať ho môžeme len počas niekoľkých dní v roku.

Manuka med a jeho vlastnosti

Manuka med je medom, ktorý je od všetkých ostatných odlišný. Jeho antibakteriálne a liečivé účinky sú totiž ešte niekoľkokrát znásobené práve látkou MGO, ktorá je jeho kľúčovou zložkou.

Ako ale vzniklo pomenovanie manuka? Názov tohto medu vznikol podľa pomenovania kríka, ktorý včely na Novom Zélande opeľujú. Tento ker má biele alebo ružové kvety a charakteristické sú preňho špicaté listy.

V našom eshope s môžete zakúpiť manuka medy značky Manuka Health. Získavané sú udržateľným spôsobom z úľov v nedotknutých oblastiach Nového Zélandu. Každá jedna šarža prešla prísnym testom a unikátnym včelárskym zariadením sa balí do špeciálnych obalov – v malom mestečku Te Awamutu na Novom Zélande.

Tento druh medu sa teší obrovskej obľube nielen pre svoje dychberúce vlastnosti, ale aj vďaka svojej vynikajúcej chuti a zamatovo jemnej textúre.

Manuka med a jeho účinky

Manuka med má vďaka obsahu MGO vysoko antibakteriálne a antivirálne účinky. Ich silu zistíte podľa výšky hodnoty MGO – čím je hodnota vyššia, tým sú tieto účinky silnejšie.

  • Dokáže redukovať približne 60 druhov baktérií.
  • Pomáha pri bolesti hrdla.
  • Redukuje žalúdočné vredy.
  • Pomáha pri infekcii horných dýchacích ciest.
  • Pomáha pri ťažkostiach s trávením.
  • Vynikajúco podporuje imunitu.
  • Pomáha aj pri liečbe rán a popálenín.

Ako si vybrať manuka med

Pri výbere si všímajte hodnotu MGO. Slabšie manuka medy mávajú hodnotu okolo MGO 100+, v našom eshope nájdete manuka medy od hodnoty MGO 250+, kde sú už účinky tejto látky jasne preukázateľné.

Rovnako u nás nájdete aj manuka med MGO 400+ a MGO 550+.

Samozrejme platí, že čím je hodnota vyššia, tým je vyšší aj účinok. Ak by ste sa pri výbere toho správneho manuka medu pre vás nevedeli rozhodnúť, radi vám pomôžeme.

Ísť na nákup